Pokerio kombinacijos

Texas Holdem Pokerio kombinacijos

1) Royal flush – karališka spalva

Karališka spalva (royal flush) yra tai, apie ką svajoja kiekvienas pokerio žaidėjas – nenugalima ranka. Tokį titulągauna vienos rūšies (pvz. vien tik pikų ar vien tik širdžių) eilė nuo dešimtakės iki tūzo (10, J, Q, K, A). Tikimybė sulaukti tokios rankos – labai maža, todėl nenustebkite, kad įvairiuose turnyruose ar internetinio pokerio kambariuose siūlomi įvairūs aukso puodai ir kiti prizai už tokį derinį.

karališka eilė ir spalva

2) Straight flush – eilė ir spalva

Tai labai panaši ranka kaip ir karališka spalva, tačiau čia gali būti bet kokios vertės eilė ir spalva, tai yra, gali būti nuo triakės iki septynakės ar nuo devynakės iki karaliaus, tačiau svarbu, kad būtų ta pati rūšis (kryžiai, širdys…) Gauti spalvą ir eilę šansų daugiau nei karališką spalvą. Aukštesnė eilė laimi, tad jei, pavyzdžiui, atverstos bendros kortos yra kryžių 5, 6 ir 7, o Jūs turite 8 ir 9, tai Jūs laimėsite prieš konkurentą, kuris džiaugiasi turįs kryžių 3 ir 4.

eilė ir spalva

3) Four of a kind – keturios vienodos

Rankos pavadinimas išduoda – turite turėti keturias vienodas kortas, o penktoji gali būti bet kokia. Pavyzdžiui, galite turėti 4 tūzus ir dviakę – tai labai stipri ranka. Vėl gi, įmanoma, kad du žmonės turės 4 vienodas (nors ir labai retas atvejis), tad laimės tas, kurio ketvertukas bus aukštesnis (keturi tūzai laimės prieš keturis karalius ir t. t.) Taip pat, pasitaiko, jog ne vienas žaidėjas turi keturias vienodas (tokias pačias, pvz., visus tūzus), tad tokiu atveju laimi žaidėjas, kurio penktoji korta aukštesnė. Pavyzdžiui, visos keturios vienodos kortos yra atverstos ant stalo kaip bendros, penktoji korta yra keturakė, o trys žaidėjai žaidžia. Laimės tas, kurio rankose bus aukščiausia korta, pavyzdžiui, dama, kai pas kitus aukščiausia yra septynakė ir penkakė.

keturios vienodos

4) Full house – pilni namai / pilna troba

Pilnais namais ar pilna troba vadinama situacija, kuomet turimos trys vienos vertės kortos ir dar pora. Trys tūzai ir du karaliai – stipriausias pilna troba, nugalinti kitas pilnas trobas, pavyzdžiui, tris karalius ir du tūzus.

pilnas namas - pilna troba

5) Flush – spalva

Spalva – tai ne visos juodos ar visos raudonos, tai vienos rūšies penkios kortos, pavyzdžiui, penkios širdys. Jei keli žaidėjai turi penkias vienos rūšies kortas, laimės tas, kuris turi aukščiausią kortą. Atkreipiame dėmesį, kad laimi aukščiausia korta, o jei aukščiausia sutampa – antra pagal vertę ir t. t.

spalva

6) Straigth – eilė

Eilė – tai iš eilės einančios penkios kortos. Eilė gali būti nuo A iki 5, nuo 2 iki 6 ir t. t. iki pasiekia nuo 10 iki tūzo. Kuo aukštesnė eilė, tuo ji stipresnė ir įveikia kitas eiles. Paprasta eilė gali būti bet kokių iš eilės einančių kortų seka, nesvarbu jų rūšis (ar tai bus 3 pikai ir dvi širdys, ar 4 širdys ir kryžius – jokio skirtumo).

eilė

7) Three of a kind – trys vienodos

Trys vienodos tai trys vienos vertės kortos ir dvi bet kokios kortos, nesudarančios poros tarpusavyje. Jei tai būtų dar ir pora – būtų pilna troba (žr. aukščiau). Taigi, tai gali būti 10, 10, 10, 2 ir 5 ar bet koks kitas panašus derinys. Kuo trys vienodos aukštesnės, tuo stipresnė ranka, tai aktualu jei tris vienodas surenka du ar daugiau žaidėjų. Jei trijų vienodų vertė pas žaidėjus vienoda, svarbiomis tampa ir papildomos dvi kortos. Laimi ta ranka, kurioje yra aukštesnė papildoma korta.

trys vienodos

8) Two pair – dvi poros

Dvi poros tai keturios kortos, kurios sudaro dvi atskiras poras (po dvi vienodos vertės kortas) ir penkta bet kokia korta. Pavyzdžiui, dvi dešimtakės ir du karaliai bei dama. Jei du ar daugiau žaidėjų turi dvi poras, laimi tas, kurio rankose yra aukštesnė pora. Jei aukštesnioji pora vienoda – laimi tas, kurio aukštesnė yra antroji pora. Jei ir antroji pora vienoda – laimi tas žaidėjas, kurio penktoji korta aukštesnė.

dvi poros

9) Pair – pora

Pora – tai dvi vienodos vertės kortos. Kuo pora aukštesnė, tuo ji stipresnė: karalių pora nugalės dešimtakių porą ir t. t. Jei žaidėjai turi po vienodos vertės porą, tai laimi tas, kurio rankose yra aukštesnė poros nesudaranti korta. Jei ir ši sutampa, imama palyginimui kita pagal vertę kortą ir t. t.

pora

10) High card – aukščiausia korta

Jei žaidėjams nepavyksta sudaryti jokios pokerio kombinacijos, tai laimi tas žaidėjas, kurio rankose yra aukščiausia korta. Jei aukščiausia korta sutampa, imama antra ir t. t., kol nustatomas laimėtojas.

aukščiausia korta